Nowoczesne silniki o dużej mocy są konstrukcjami zapewniającymi nie tylko wysokie osiągi, ale generującymi również przeciążenia, takie jak między innymi niechciane wibracje. Nie powinno więc nikogo dziwić to, że producenci pojazdów podejmują decyzję o montowaniu specjalnych dwumasowych kół zamachowych. Są one odpowiedzialne za tłumienie drgań, więc nie wpływają niekorzystnie na karoserię, układ napędowy oraz wnętrze auta.
Zużycie lub uszkodzenie koła dwumasowego oznacza konieczność poniesienia pewnych kosztów, które nierzadko są spore. Cena nowego elementu może sięgać poziomu nawet kilku albo kilkunastu tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że o wiele lepiej jest zapobiegać problemom niż ponosić ich koszt.
Jak zapewnić optymalną żywotność dwumasy?
Optymalne wydłużenie okresu żywotności koła dwumasowego, wiąże się z koniecznościa zadbania o właściwe użytkowanie samochodu i styl własnej jazdy. Pomocne będzie przestrzeganie poniższych zasad:
-
unikanie silnego przyspieszania z niskich obrotów,
-
unikanie nagłego i gwałtownego ruszania z miejsca,
-
uruchamianie i wyłączanie silnika z wciśniętym pedałem sprzęgła,
-
unikanie permanentnej jazdy na zbyt niskich obrotach.
Co zrobić po uszkodzeniu lub zużyciu dwumasy?
Jeżeli jednak koło dwumasowe ulegnie zużyciu albo uszkodzeniu, nie trzeba martwić się wydawaniem wysokich kwot na nowy element. Można bowiem kupić tańszy zamiennik albo używane koło, pod warunkiem wcześniejszego sprawdzenia czy jakość takiego podzespołu jest odpowiednia.
Opcją alternatywną jest z kolei fachowa regeneracja kół dwumasowych dostępna w ofertach wielu porządnych serwisów prowadzących działalność w naszym kraju, takich jak https://regeneracja-kola-dwumasowego.pl. Za sprawą regeneracji, dwumasa odzyska swoją pierwotną sprawność. Takie usługi kosztują najczęściej kilkaset złotych. Nie trzeba więc wydawać wielu tysięcy złotych na kupno nowego komponentu i jego wymianę.