Proces regeneracji pomp wtryskowych w znaczący sposób wpływa na zwiększenie żywotności oraz efektywności pracy jednostki napędowej. Ponadto takie działania pozwalają na wypracowanie sporych oszczędności. Dobrze jest dowiedzieć się czegoś na temat regeneracji.
Jakie działania są wykonywane w ramach regeneracji pompy wtryskowej?
Na początku uszkodzona lub zużyta pompa wtryskowa jest dokładnie diagnozowana. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi używanemu przez fachowców, firmy takie jak https://regeneracja-wtryskiwaczy.eu są w stanie sprawdzić stopień uszkodzenia pompy wtryskowej. W ramach diagnozy korzysta się ze specjalnych technologii do pomiaru poniższych parametrów:
- wartość ciśnienia paliwa,
- stopień precyzji dawkowania paliwa,
- wydajność i skuteczność procesu dawkowania.
Kolejną czynnością jest rozłożenie pompy wtryskowej na pojedyncze komponenty. Każdy element jest dokładnie kontrolowany, a uszkodzone części są wymieniane na nowe albo naprawiane. Ponadto wszystkie części pompy są dokładnie czyszczone nowoczesnymi myjkami.
Na koniec pompa jest montowana w całość razem z elementami uszczelniającymi. Ostatnie czynności to kalibracja i testowanie pod kątem prawidłowego, niezawodnego działania.
Jakie mogą być objawy uszkodzenia pompy wtryskowej?
Do grona podstawowych objawów uszkodzenia pompy wtryskowej należy zaliczyć spadek mocy jednostki napędowej i problemy z utrzymywaniem stałych obrotów. Są to objawy dostarczania niewłaściwej ilości paliwa. Dodatkowo uszkodzona pompa wtryskowa powoduje problemy z odpaleniem zimnego silnika i powoduje wzrost zużycia paliwa.
Zaniedbanie serwisu pojazdu (np. wymiany filtra paliwa) jest zwykle najczęstszym powodem uszkodzenia pompy. Problemem jest też niskiej jakości, zanieczyszczone paliwo. Nieprawidłowy montaż pompy i jej wady fabryczne również stanowią poważny kłopot.